(сн. Sportal.bg)

Левски близо до успеха, но не достигна опит

March 02, 2016 | Sportal.bg

Младата гвардия на Левски 2014 даде всичко от себе си, но това се оказа недостатъчно и „сините” бяха надиграни у дома в зала „Универсиада” от косовския Пея с 87:91. Така косоварите взеха реванш от столичани за случилото се в първия мач от втората фаза на Балканската лига, когато българите спечелиха гостуването си в Печ.

След днешното поражение момчетата на Мануел Марков имат една победа и три загуби, докато косоварите са с баланс от две победи и две загуби, след като двата тима имаха еднакъв актив преди сблъсъка помежду си. Така родния тим ще гони задължителни два успеха в оставащите си две домакинства.

Гостите поведоха с голяма разлика още през първата част, когато най-голямата им преднина бе 13 точки, а след нейния край те водеха с 9 – 15:24. Силната игра на възпитаниците на Бранимир Павич продължи и в началото на втората част, като в един момент изоставането на българите бе цели 19 точки – 23:42. Последва подем в редиците на Левски 2014 и след страхотни изяви на Станислав Славейков и Алекс Симеонов домакините завършиха полувремето много силно и след 23:12 в заключителните шест минути се доближиха само на шест точки – 46:52

През третата част гостите отново взеха контрол и пак увеличиха преднината си до двуцифрено измерение - 57:68 четири минути преди края на тази четвърт. Левскарите повториха силния финал на първото полувреме и стигнаха до пълен обрат и 72:69 след 30 минути, след като затвориха този период със серия от 15-1.

Малко след началото на последните 10 минути баскетболистите на домакините се откъснаха на пет точки дистанция - 77:72. Пея обаче отново обърна развоя на двубоя в своята посока и показа по-голяма класа и рутина в ключовите моменти, за да се стигне до финалното 87:91, като след края на двубоя от българския щаб изразиха претенции към някои съдийски решения от заключителната четвърт.

Капитанът Алекс Симеонов вкара 20 точки, овладя 10 борби и направи 4 асистенции за Левски 2014. Станислав Славейков наниза 25 точки и овладя 9 борби, а Ангел Пейчинов се включи добре като резерва с 11 точки за 19 минути.

За гостите Ненад Делич бе над всички с 25 точки, 7 борби и 4 асистенции. Кевин Бъруел добави 19, а Дрилон Хайризи и Роналд Дейвис - по 15 всеки.

СТАТИСТИКА НА ЛЕВСКИ ОТ СРЕЩАТА С ПЕЯ

Йордан Минчев и Алекс Симеонов в конкурсите на Мача на Звездите

March 21, 2016
Ясни са и имената на участниците в конкурсите Хипер Забивки, Тройки Троя и Споко Умения, които са също част от Престиж Мача на звездите и ще бъдат излъчени директно по БНТ1. По ...