(сн. Sportal.bg)

Младият женски тим на Левски 2014 отстъпи на шампиона

January 06, 2016 | Bgbasket.com

Младият тим на Левски 2014-жени отстъпи на шампиона Дунав 8806 в първата си среща от новата 2016-та година. Като гости в Русе те загубиха с 49-112. Дунав 8806 направиха добра серия в първата част, с която се откъснаха и до края нямаха проблеми. Този резултат оставя Дунав на второ място с баланс 8-3, с какъвто са и Монтана и Нефтохимик, а в неделя (10 януари) русенки гостуват на Северозапад. Гостите пък остават предпоследни с баланс 2-9 и в следващия кръг ще гонят успех над НСА.

Левски бе в мача по-малко от три минути, като водеше с 10-8. След това обаче Дунав направи серия от 14-0, с която дойде и откъсването на тима, който след това постоянно увеличаваше разликата. Тя се вдигна и над 20, а в края на първото полувреме след ново 14-0 те водеха с 36 точки, след което срещата се доиграваше.

Дунав показа добър процент от тройката и успя в 11 от 22 опита срещу едва 2 от 18 за "сините". Русенки доминираха и по останалите показателни, като разликата в класите бе очевидна.

Новото попълнение Александра Катич бе най-резултатна за успеха с 25 точки, а дабъл дабъл от 16 и 11 борби имаше Биляна Степанович.

За гостите с 14 точки и 7 борби завърши Йоланда Коса, а Стефани Пендова имаше 10 точки.

СТАТИСТИКА НА ЛЕВСКИ 2014 ОТ СРЕЩАТА С ДУНАВ

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА НА ОТБОРА НА ЛЕВСКИ 2014 ЗА СЕЗОН 2015/16

(lap.bg)

Ники Господинов: Виждам израстване в младите играчи

December 19, 2015
Коментарът на старши треньора на Левски 2014 Николай Господинов след победата над Черноморец:
"В рамките на една седмица някои от играчите изиграха по четири мача, виждаше се умора и липса на агресия в началните минути. Може ...